۱۴۰۰ پنج شنبه ۳ تير
پيام رئيس همايش

باسمه تعالي

 

مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثي‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَياةً طَيِّبَةً وَ لَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما كانُوا يَعْمَلُونَ

سوره مباركه نحل -97

هر كس از مرد يا زن ، عمل نيك انجام دهد در حالي كه ايمان داشته باشد پس او را بي ترديد ( در دنيا ) به زندگي پاكيزه اي زنده خواهيم داشت و ( در آخرت ) پاداششان را در برابر عمل هاي بسيار خوبشان خواهيم داد.

 

بي ترديد يكي از مهمترين وظايف جامعه پزشكي تلاش براي حفظ و بهبود زندگي و حيات بشر است. حياتي كه در عالي ترين مراتب آن، حيات خداوند است؛ همو كه انسان را شبچراغ شبستان هستي قرار داد، تا به آفرينش معني دهد و بار امانت الهي را بر دوش گيرد. با خلقت انسان از خاك، جهان جان گرفت، صيقل خورد و روشن شد و آنگاه كه آفرينش كارگاهي پايان يافت و تسويه، تعديل و تركيب اعضاى آدمي رخ داد؛ نوبت به آفرينش بارگاهي رسيد و انسان، به خلعت خليفه اللهي مزين و مسجود ملائك شد، و چون زندگي آغازيدن گرفت؛ بشر به نور وحي و روشناي عقل به عرصه امتحان فرود آمد تا با نيروي اراده و اختيار به سوي سر منزل مقصود، رهسپار گردد و بي شك سير اين سفر جز با سلامتي و عافيت، ميسر نخواهد شد، كه "اللّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الْعافِيَةَ، عافِيَةً تَتْبَعُها عافِيَةٌ شافِيَةٌ كافِيَةٌ، عافِيَةَ الدُّنْيا وَ الاخِرَة".

اينك كه در سايه توجهات حضرت ولي عصر (عج) توفيق قرين همت مجموعه دانشگاه علوم پزشكي جهرم شده است، تا همايش مـلي "تحول نظام سلامت در حوزه معنويت؛ رويكردها و راهبردها" را برگزار نمايد؛ اين رويداد علمي را گام موثري در راستاي پيشبرد اهداف طرح تحول نظام سلامت مي دانيم كه با تاسي از منويات رهبر فرزانه انقلاب مبني بر تحقق رويكرد سلامت همه جانبه، به كاربردي سازي بعد چهارم سلامت يعني سلامت معنوي؛ پرداخته است.

اميد كه همايش فراروي در كنار تلاش هاي صورت گرفته در حوزه سلامت معنوي از سوي همكاران و حاميان همايش، فرصتي براي بهره مندي علمي و تبادل انديشه هاي پژوهشي باشد و زمينه ساز ورود سلامت معنوي به سياست هاي بهداشتي و درماني كشور قرار گيرد.

در پايان، اينجانب ضمن سپاس بيكران از همكاران و حاميان همايش، و دعوت از تمامي اساتيد، پژوهشگران و صاحبنظران؛ صميمانه مقدم همه شما اساتيد بزرگوار و دانشجويان ساعي را از سراسر كشور به اين همايش گرامي مي دارم و اقامتي خوش همراه با بهره‌مندي كافي از مباحث همايش براي شما عزيزان آرزومندم.

 

دكتر رحيم رئوفي

رئيس دانشگاه و رئيس همايش

تاریخ :
1394/09/16
تعداد بازدید:
1320
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal